Friday, August 11, 2017

Nowy wymiar bohaterstwa

Któryś z moich facebookowych przyjaciół uznał za konieczne podzielenie się ze światem poniższą informacjąNa zdjęciu Agnieszka Holland stoi przed barierami mającymi ochraniać miesięczników smoleńskich.

Komentarz facebookowca: bohaterka... jedna przeciwko kohorcie zdziczałych policjantów.

Zastanawiam się w jaki sposób całe kohorty policjantów zdziczały w WOLNYM kraju.

No i w jaki sposób tyle osób postradało zmysły?


4 comments:

 1. To jest po prostu ładne i symboliczne zdjęcie, ale tylko symboliczne. Komentarz pochodzi najprawdopodobniej od jakiejś mocno egzaltowanej osoby - dziwię się, że poświęcasz swój wpis losowo wybranemu zdaniu (na ten temat padło pewnie tysiąc innych, podobnych, przeciwnych...) Każdy mógł tam stanąć i też zrobić sobie fotkę. Proponuje Lechu, żebyś zobaczył, co teraz lata po FB. Jakie są relacje z wczorajszego wieczoru.
  I jeszcze jedno, bo najwyraźniej nie do końca czujesz o co chodzi. Otóż to zdjęcie wykonano 9 sierpnia na Krakowskim przedmieściu, gdy całe Krakowskie Przedmieście już było odgrodzone barierkami, które miały zniknąć dopiero po północy następnego dnia. Całe Krakowskie Przedmieście zostało przez ponad dobę zabrane warszawiakom i obstawione oddziałami policji - w nocy było kilkuset funkcjonariuszy, od rana już tysiące. SETKI I TYSIĄCE. I nie działo się to w wolnym kraju, gdyż w wolnym kraju jest wolność legalnych demonstracji. Ci policjanci uniemożliwili demonstrowanie ludziom, którzy mieli zgłoszona demonstrację - nie dali im dojść do miejsca ich demonstracji.
  Ale miło jest oceniać i obrażać z perspektywy tysięcy kilometrów jeden głupi komentarz, prawda? Coraz trudniej jest iść na spacer po swoim mieście wtedy, kiedy się chce.

  ReplyDelete
 2. Aha, zapomniałam o najważniejszym. My tak mamy co miesiąc.

  ReplyDelete
 3. Ilenko, przykro mi, że sprawiłem Ci przykrość.
  Wcale nie jest mi z tego powodu miło. Jest mi smutno, że kraj, życie w którym wysoko sobie ceniłem, nie istnieje, mało tego, oceniany jest z pogardą i nienawiścią.
  Z mojej perspektywy widzę wyłącznie tego typu komentarze i tego typu bohaterów i zdecydowanie nie będę sprawdzał co więcej lata po FB.

  ReplyDelete
 4. Gdyby mi ktoś dwa lata temu powiedział, w jakim kraju będę żyła, pewnie bym nie uwierzyła. Pewnie nie wierzy w to wiele osób z zagranicy. Mało! Pewnie nie wierzy sporo ludzi w Polsce, bo jeśli nie interesują się polityką, a żyją na uboczu, to z "Wiadomości" w TVP się nie dowiedzą. Wchodzi do Polski totalitaryzm. Wiele głosów jest mocno przesadzonych - po obu stronach sporu. Jednak naprawdę jest bardzo źle. Już w zasadzie nie mamy wolnych sądów. Jesienią ma się odbyć zamach na prywatne media. Polska jest już skłócona z Unią Europejską, Rosją, Gruzją, teraz wchodzimy na wojenna ścieżkę z Niemcami. Kraj, który z takim trudem stawialiśmy na nogi po 1989 r. wali się. Niektórzy rzeczywiście histeryzują z tego powodu, niektórym odbiera rozum (jeśli było co odbierać), ale sytuacja jest naprawdę bardzo zła.
  FB to w ogóle nie jest źródło informacji. Najlepiej zerkać na portale informacyjne - z rożnych stron sporu.

  ReplyDelete