Tuesday, January 23, 2018

Planowanie finansowe - reblog

Jeśli dzisiaj wtorek, to przeczytany dzis rano wpis blogowy tak pasuje do dzisiejszego dnia, że go wykorzystam.

Mieszkający w Niemczech autor pisze, że bardzo poważna gazeta, Suddeutsche Zeitung, w obszernym dziale finansowym, gdzie znajdują się fachowe analizy rynku, akcji, inwestycji i wszelkich innych sposobów wzbogacenia się, w tym własnie dziale umieszcza wyniki losowania toto-lotka.

Dla autora i dla mnie jest to wyjątkowo uczciwe, nareszcie ktoś odważa się odkryć prawdziwą naturę rynku finansowego.  Żebyście nawet zaprzęgli do roboty najtęższe umysły i najwydajniejsze komputery, to w istocie rzeczy jest to loteria.

Wtorek jest dlatego istotny, że właśnie we wtorek odbywa się losowanie Oz-Lotto, w który i ja inwestuję. Wybrałem tę opcję dlatego, że jest najtańsza - $1.30. Jednocześnie szansa wygranej jest najmniejsza a zatem wygrane najwyższe.
Dotąd myślałem o tym z pewnym zażenowianiem uważając to za przejaw słabości, mierzenie bardzo nisko. Po tym artykule nabrałem wiary w samego siebie. Jestem więc inwestorem, może nawet operuję w sferze futures, albo hedge funds?
Pisałem już zresztą o tym i nawet obiecałem jednej z komentatorek, że jak wygram ponad 10 milionów to się z nią podzielę. Obietnica nadal w mocy.

Kończę już gdyż jak pisałem powyższe, to właśnie odbyło się losowanie. Do wygrania tylko $5 milionów.

PS. Link do wpisu, który był inspiracją TUTAJ.

3 comments:

  1. w piątek, w Eurolotto są do wygrania osiemdziesiąt cztery miliony, zainwestowałam 25€, normalnie inwestuje 1,80€ ... tym razem na bogato i zapłaciłam karta kredytowa, bo za pożyczone się wygrywa ;)))

    ReplyDelete
  2. Pomysł z grą na kredyt bardzo dobry.
    Życzę wygranej.

    ReplyDelete